Složení chleba

Slunečnicové semínko

Slunečnicové semínko

Nebylo pochyb, že v našem chlebu muselo být zastoupeno. Naprosto legální prostředek na zlepšení dobré nálady, proti stresu, nervozitě a nespavosti. Známé jsou jeho účinky proti infarktu a rakovině. A i když patří z výživového hlediska k nejvýznamnějším a nejkoncentrovanějším rostlinným potravinám - je lehce stravitelné.

Lněné semínko

Lněné semínko

Tak, to byla jasná jednička. Ingredience, která v našem chlebu musela být na 100 %. Je to nenápadná a stále nedoceněná "superpotravina". Má naprosto zásadní vliv na zlepšení činnosti střev, pomůže při průjmech i zácpách, zánětech, žaludečních vředech a existuje mnoho studií o jeho působení proti rakovině. Když budete mít čas, tak si dejte do vyhledávače jméno německé biochemičky: Dr. Johanny Budwigové, budete ohromení, co všechno lněné semínko dokáže.

Konopné semínko

Konopné semínko

Bez něj by to nešlo. S jeho výživnou hodnotou se popasuje jen velmi málo rostlinných potravin. Je největším zdrojem bílkovin v našem chlebu, protože obsahuje v dokonalém poměru veškeré esenciální aminokyseliny. Konopná semínka pomáhají udržení správné hladiny cholesterolu a cukru v krvi, působí proti zánětům a podporují činnost srdce, cév, imunitního systému a má účinky i proti rakovině. Jsou vhodné pro sportovce (proti křečím) a pro duševně pracující.

Jablko

Jablko

Naše nejdostupnější ovoce. Byl by hřích ho do našeho chleba nepřidat. Myslíme, že jeho zdravotní účinky vyjmenovává wikipedie dokonale: Jablka obsahují vitamín C a řadu antioxidantů, které chrání DNA v lidských buňkách a snižují tak riziko vzniku rakoviny, podobně jako množství vlákniny. Jiné látky chrání mozek před Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou.

  • snižují krevní tlak a hladinu cholesterolu a krevních tuků
  • posilují imunitní systém, srdce a krevní oběh
  • stabilizují hladinu cukru v krvi
  • čistí střeva

Cuketa

Cuketa

Přiznáváme, s cuketou se vůbec nepočítalo, ale když jednou nebylo dost jablek... Už v prvním nasazení se velmi osvědčila a přesvědčila nás hlavně svými detoxikačnímy účinky na pročištění těla. Draslík, který cuketa obsahuje, pomáhá vyloučit toxiny a přebytečnou vodu z organizmu. Je velmi vhodná pro lidi trpící dnou, revmatismem, cukrovkou a obezitou a bolestmi kloubů.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info